DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

09.09.2015

 

BASIN BÜLTENİ

 

TERÖR VE TERÖRİZMİ LANETLİYORUZ

 

Hain Saldırılar Derhal Durdurulmalıdır

 

Uluslararası Diplomatlar Birliği DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik, son zamanlarda artan terör olaylarına ilişkin bir açıklama yaptı.

DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik; “Son aylarda bölücü terör örgütünün alçakça gerçekleştirdiği saldırılar karşısında, terör ve terörizmin nelere mal olduğunu görmek ve bu acıları yaşamak gerçekten çok zor. Milletimizin başı sağolsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine de içten başsağlığı diliyorum.” Dedi.

DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik şöyle devam etti; “Terörü lanetliyorum. Özellikle Dağlıca ve Iğdır’daki saldırıları şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. Terörün sonu yoktur. Terör örgütü bir an önce bu hain saldırıları durdurmalıdır.

Bu acılı günlerde, Ulusca milli birlik ve beraberliğimizi korumak, kenetlenmek, sağduyulu olmak zorundayız. Devletimizin gücü ve halkımızın sarsılmaz birlik ve beraberlik duygusu, tüm acıların üstesinden gelmemiz için yeterlidir. Ülkemizin geleceği için canını esirgemeyen vatan evlatlarının ruhları şad olsun. Vatan size minnettardır. Şehitlerimiz daima rahmet ve şükranla anılacaklardır.”