DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

      

    

DMW Heyeti KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş Eroğlu'na Resmi Ziyarette Bulundu. 

DMW Heyetini Cumhurbaşkanlığı Konutu'nda ağırlayan Cumhurbaşkanı Eroğlu; "Biz azınlık değiliz, halkız. Toplum değiliz devletiz. Müzakere masasında eşit oturmazsanız size azınlık hakları verilir. Önce devlet olacağımıza inanacağız, ki biz inanıyoruz.” dedi. DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik; "KKTC'nin izolasyonuna karşıyız. AB Kıbrıs Türklerine haksızlık ediyor. Annan Planı'na evet diyen Kıbrıslı Türkler oldu. Cezalandırılan yine Kuzey Kıbrıs. Bu kabul edilemez. Dedi. Cumhurbaşkanı Eroğlu; DMW ziyaretinden büyük memnuniyet duyduk. DMW'nin Avrupa Birliği'nde bizi anlatmasını istiyoruz. Bizim fahri büyükelçimiz olmanızdan memnuniyet duyarız." diyerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti bir kez daha dile getirdi.

 

      

DMW Heyeti Kıbrıs Türk Ticaret Odası'na Resmi Ziyarette Bulundu. 

KTTO Başkanı Günay Çerkez; "böyle bir ziyaretin Kıbrıs Türk Halkı için derin anlam taşıdığını ve izolasyon nedeniyle sadece Türkiye ile ticaret yapabildiklerini" söyledi. Ayrıca "Ada'ya gelecek olan suyun çok önemli olduğunu, bu projenin KKTC'nin geleceğini derinden etkileyeceğini" aktadırdı. DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ise "KKTC için yapılacak ne varsa yapmaya hazır olduklarını" belirtti.

 

      

DMW Heyeti Girne Amerikan Üniversitesi'ne Resmi Ziyarette Bulundu.

DMW Heyetini KKTC'de ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirten Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; "GAÜ Kıbrıs için çok önemli bir eğitim kurumudur." Dedi. DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik; Kıbrıs bir üniversite adası. Bundan dolayı çok memnunum. Ayrıca KKTC üniversitelerinin AB Erasmus Programlarından da faydalanması gerekir. Dedi. Ziyaret DMW Heyetine verilen "Öğle Yemeği" ile sona erdi.