DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

23 Ekim 2019

 Genel Başkanımız Ferhat Bozçelik ve DMW Kültür-Sanat Direktörü Sezgin Aydın, European Business Club (EBCA) Başkanı Zbigniew Roch’u Almanya'da Schloss Oedheim Şatosu’nda ziyaret etti. Kültür-Sanat Projelerinin konuşulduğu toplantıda işbirliğinin güçlenerek, devam edilmesine karar verildi.

8 Ekim 2019

 Başkanımız Ferhat Bozçelik, Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın'ı Makamında ziyaret etti. Bozçelik, DMW'nin yeni dönemdeki çalışmalarını ve projelerini anlattı. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Aydın da "DMW'nin Türkiye için çok önemli olduğunu ve Türkiye-AB ilişkilerine önemli katkılar sağlayabileceğini" söyledi.

3 Ekim 2019

 DMW Başkan Yardımcısı Musa Karademir ile Yönetim Kurulu Üyeleri Jülide Çilingir ve Halis Yılmaz, Yeniyüzyıl Üniversitesi ve Lobin Europe'ın ortaklaşa düzenlediği, "14. Avrupa Kalite Zirvesi"nde, "Marka ve İtibar" Oturumunda, konuşmacı oldu. 

4 Eylül 2019

 Başkan Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir, Alman İşadamları ile Türkiye'de yapılması planlanan yatırımları konuşmak üzere, İstanbul'da Shangri-La Otel’de bir araya geldi.

24 Haziran 2019

 Başkan Yardımcı Musa Karademir ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker, Beykent Üniversitesi Taksim Kampüsü'nde düzenlenen, "Uluslararası Göç ve Terörizm" konulu konferansa "konuşmacı" olarak katıldılar.

14 Haziran 2019

 İSİYAD İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, 23. Dönem Milletvekili Sayın Ayşe Türkmenoğlu onuruna Hilton Garden Otel'de "akşam yemeği" verdi. Yemeğe DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir katıldı.

 

12 Mayıs 2019

 DMW Almanya'dan gelen siyasetçiler ve işadamlarına "akşam yemeği" verdi. 20 kişilik Alman Heyeti ile yapılan iş görüşmelerinin ardından, yemekte Türkiye AB ve Türkiye Almanya ilişkileri değerlendirildi. Resim Soldan Sağa; Musa Karademir (DMW Başkan Yrd.), Murat Gözay (Alman Yeşiller Partisi Milletvekili), Ferhat Bozçelik (DMW Başkanı), Av. Dr. Philipp Steinwarder (İşadamı) Davit Erkalp (Alman CDU Milletvekili)

9 Mayıs 2019

 DMW, 9 Mayıs Avrupa Günü münasebetiyle, Fransız Sarayı'nda verilen "Resepsiyona" katıldı. Soldan Sağa; DMW Başkan Yrd. Musa Karademir, Fransa İstanbul Başkonsolosu Diplomat Bertrand Bushwalter, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve DMW Başkanı Ferhat Bozçelik.  

2 Mayıs 2019

 Birinci Alman-Türk Medya Zirvesi ve Ödül Gecesi Almanya'da yapıldı. Alman Sosyal Demokrat Partisi SDP'den Dortmund Milletvekili seçilen Volkan Baran "Onur ödülü"ne layık görüldü. Ödülü DMW Genel Başkanı Ferhat Bozçelik verdi. Törene Türkiye’nin Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ve Köln Başkonsolosu Barış Ceyhun Erciyes ile birlikte pek çok Alman ve Türk iş insanı, siyasetçi ve sanatçı katıldı.

10 Nisan 2019

 DMW & Avrupa Ekonomi Senatosu, kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Avrupa, Amerika, Rusya, Çin gibi ülkelerden 50’den fazla iş insanı ve milyarlarca dolar/euro değerinde ciro yapan şirketlerin, Türkiye'de yatırım yapması konusunda neler yapılabileceği konuşuldu. Kahvaltılı toplantıya katılanlar; Senatör Iraj Alipour, Senatör Musa Soysal ile DMW Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir.

16 Mart 2019

 Türkiye'nin en uzun soluklu zirvesi olan "32. Tüketici Zirvesi" Çırağan Sarayı Mabeyn Salonu'nda yapıldı. Zirveye DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, Başkan Yrd. Musa Karademir ve Kıbrıs Temsilcisi Atıl Ayaz katıldı.

7 Mart 2019

 DMW Başkan Yrd. Musa Karademir ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak'ı makamında ziyaret etti.

27 Şubat 2019

 DMW, "Canlı Tarih ve Diorama Müzesi'nin Resmi Açılışına davet edildi. Açılış konuşmalarını, Türkiye-Rusya Dostluk Platformu Başkanı Ahmed Ahmedov, Rusya'nın İstanbul Konsolosluğu Müsteşarı Dmitry Evdokimov, Milli Savunma Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gültekin Yıldız ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk yaptığı açılışa; DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, DMW Başkan Yrd. Musa Karademir ve Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Çilingir katıldı.

7 Şubat 2019

 DMW Başkan Yrd. Musa Karademir ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Uğur Özgöker, 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde "Su ve Göç - Su ve Din Oturumu"nda Raportör olarak görev aldı.

1 Şubat 2019

 DMW Başkan Yrd. ve Proje Yönetim Uzmanı Musa Karademir, DMW'nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında Gedik Üniversitesi öğrenci ve yöneticilerine 2 Günlük Sertifikalı "Proje Döngüsü Yönetimi" Eğitimi verdi.

26 Aralık 2018

 Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD)'nin Geleneksel Yılbaşı Buluşması, TİM Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleşti. İş, siyaset, ekonomi, medya ve sanat dünyasından 800'e yakın isim katıldı. Soldan Sağa; DMW Başkan Yrd. Musa Karademir, Rus Devlet Sanatçısı Ahmed Ahmedov, Ödüllü Mimar Mübeccel Çakıcı, Mod İstanbul Başkanı Murat Işık, DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, DMW Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Çilingir ve Tüketiciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Özgöker.

24 Temmuz 2018

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, Karatay Yayıncılık Sahibi Cemal Karatay ile birlikte, TÜMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu’nu Dernek Merkezi’nde ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda geçen görüşmede, DMW ve TÜMKİAD’ın geleceğe yönelik işbirliği konuşuldu.

23 Temmuz 2018

 İstanbul Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile DMW Yönetimi, Ortadoğulu İşadamları ile bir araya geldi. Toplantıda, Türkiye'de yapılacak olan yatrımlar görüşüldü. Doha Katar Ticaret Odası Başkanı İmad Sabouni, İşadamı/Yatırımcı Ali Sabouni, Lübnan Beyrut Ticaret Odası Başkanı Fevvaz Aga ile yapılan toplantı, sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

20 Temmuz 2018

 Kıbrıs Barış Harekatı'nın 44. Yılı münasebetiyle, KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer'in Ev Sahipliği'nde, Kalender orduevi'nde bir Kokteyl düzenlendi. Törene, DMW Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Karademir, Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Çiligir ve Eğitim Danışmanı Pelin Narin katıldı. 

08 Mayıs 2018

 DMW Ekibi, Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği 14. Kent ve Yaşam Ödülleri'ne katıldı. Geceye DMW Adına Başkan Yardımcısı (KAÜ Rektör Danışmanı) Musa Karademir, Yönetim Kurulu Üyesi (KAÜ Rektörü) Prof. Dr. Uğur Özgöker ve DMW Akademik İlişkiler Danışmanı (KAÜ Öğretim Üyesi) Güney Ferhat Batı katıldı.

03 Mayıs 2018

 Kıbrıs Amerikan Üniversitesi'nde "Su Çalıştayı" yapıldı. Oturum Başkanlığı'nı KAÜ Rektörü ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Uğur Özgöker'in yaptığı toplantıda, DMW Başkan Yardımcısı ve KAÜ Rektör Danışmanı Musa Karademir'de konuşmacıydı.

14 Mart 2018

 Bu yıl 31. düzenlenen "Tüketici Zirvesi'ne DMW Damgasını vurdu. Tüketici Hakları konusunda farklı konularda konuşmacıların katıldığı ve sunuculuğunu Jülide Çilingir (DMW Yönetim Kurulu Üyesi)'in yaptığı toplantının, 3. Oturumu'nda; Moderatör Musa Karademir (DMW Başkan Yrd.)'di. Konuşmacılar ise Zühre Bozçelik (DMW Yönetim Kurulu Üyesi), Mehmet Akkol (DMW Yönetim Kurulu Üyesi), Dr. Ferkan Çelik (DMW Teknoloji Danışmanı) ve Doç. Dr. Nuray Terzi (Marmara Üniversitesi), Mehmet Nuri Kaynar (Yerel Yönetim Uzmanı). Zirve sonunda Organizasyon Komitesi Başkanı Fahri Ustaoğlu, Plaket takdim etti.

02 Şubat 2018

 TAVAK ve TASAM tarafından 2 Şubat 2018’de ortaklaşa düzenlenen, “Avrupa Birliği Sempozyumu”nda 3. Oturum: "Türkiye'nin AB Yolculuğu" idi. DMW Başkan Yardımcısı Musa Karademir, "Türkiye'nin AB Yolculuğunda, Kilometre Taşları" konulu bir konuşma yaptı.

1 Şubat 2018

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir, İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği (İSİYAD) Başkanı Cemal Çoban ve Başkan Yardımcısı Turgut Tarlığ ile "Öğle Yemeği"nde bir araya gelerek, işbirliği konularını görüştü. 

01 Şubat 2018

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir, İstanbul Borsası Genel Müdür Yardımcıları Şenol Duman ve Ali Işık ile Borsa uzmanı Muhammed Şenel'i ziyaret etti. 

20 Ocak 2018

 DMW Başkan Yardımcısı Musa Karademir, Aydın Karacasu'da 2 gün süren, Sertifikalı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Semineri verdi.

 10 Ocak 2018

 DMW Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Kuzey Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Prof. Dr. Uğur Özgöker, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü oldu. 

29 Aralık 2017

 EGD Ekonomi Gazetecileri Derneği Geleneksel Yılbaşı Buluşması, TİM/DTM Kompleksi Fuayesi'nde gerçekleşti. Davete, DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve Başkan Yardımcısı Musa Karademir, DMW Sağlık Danışmanı Halis Yılmaz katıldı.

17 Kasım 2017

 DMW Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Karademir, Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen  Avrupa Ekonomi Kongresi (European Congress on Economic Issues- ECOEI)'nde "Avrupa Birliği Modelinde Orta Asya Ekonomik Birliği" konulu bir konuşma yaptı.

08 Haziran 2017

 DMW Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Musa Karademir ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akkol, Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde Geriatri Yatırım Projeleri konusunda, akademisyenler ve konunun uzmanları ile toplantı yaptı. 

23 Mayıs 2017

 DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Başkanı Ferhat Bozçelik ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi Musa Karademir, EGD Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin 13'üncü Kent ve Yaşam Ödülleri törenine katıldı.

11 Mayıs 2017

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi ve AB Danışmanı Musa Karademir, Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (MGV) Başkanı Sayın Dr. Akkan Suver'i ziyaret etti. Oldukça sıcak geçen görüşmede, işbirliği ve geleceğe yönelik ortak projeler konuşuldu.  

05 Nisan 2017

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik ve DMW Yönetim Kurulu Üyesi ve AB Danışmanı Musa Karademir, Marmara Grubu Vakfı tarafından düzenlenen 20. Avrasya Ekonomi Zirvesi'ne katıldı. Ayrıca Musa Karademir, Zirve'nin Daimi Raportörü olarak, 2. Gün, Sabah Oturumu'nda Raportörlük yaptı.

22 Şubat 2017

 Türkiye'nin AB uzmani İKV tarafindan düzenlenen Gümrük Birliği Derinleşmesi ve AB Sohbetleri, Beşiktaş Mercure Otel'de yapıldı. Toplantıya konuşmacı olarak; İKV Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ve İKV Uzmanı Gökhan Kilit ve DMW Yöneticiler Kurulu Başkanı Musa Karademir katıldı. Moderatörlüğü ise İKV Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas yaptı.

26 Kasım 2016

 DMW Başkanı Ferhat Bozçelik, Ak Parti MKYK Üyesi ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Sayın Ayhan Oğan'ı makamında ziyaret ederek, III. İstanbul Uluslararası İşbirliği ve yatırım Zirvesi'ne davet etti. Zirve'nin içeriğini ve katılımcılarını inceleyen Sayın Oğan; Böyle bir atmosferde bu kadar yabancı yatırımcının katılıyor olması, DMW'nin ne kadar önemli bir iş yaptığını göstermesi bakımından çok önemlidir. Bu Zirve'yi destekliyorum ve memnuniyetle katılacağım. Dedi. 

29 Ağustos 2016

 DMW olarak, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ettik. Toplantıya; DE adına Genel Müdür Frank Kaiser ve Proje Yöneticisi Fatma Turumen, DMW adına da Başkan Ferhat Bozcelik ve AB Danışmanı Musa Karademir katıldı.

10 Ağustos 2016

 Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik'in Alman Parlamentosunda Sözde Ermeni Soykırımı Kabul edilmesi konusundaki eleştirileri, Alman komedyen Böhmermann'ın Cumhurbaşkanımıza hakaret içeren sözlerini eleştirmesi ve en son Feytullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Darbe kalkışması konusunda verdiği demeçler ve basın duyuruları Anadolu Ajansı tarafından ilgiyle ve taktirle karşılandı. Başkan Bozçelik bugün Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette; son zamanlarda yaptığı haberlerle kamuoyunun taktirlerini toplayan Atv ve A Haber Muhabiri Emrullah Erdinç ve AA Muhabiri Sefa Mutlu da hazır bulundu. Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Hüseyin Altınalan; "Diplomatlar Birliği Türkiye'nin Avrupa'da daha iyi anlaşılması için çok büyük çabalar harcıyor. Bunu taktir ve şükranla karşılıyoruz" dedi. Ferhat Bozçelik'te; Anadolu Ajansı'nın yurtiçi ve yurtdışı haberlerdeki etkinliğinin önemine vurgu yaptı. 

06 Mayıs 2016

 Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ve Eşi Zühre Bozçelik ile Yönetim Kurulu Üyesi Musa Karademir, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirlen Zümrüd-ü Anka gösterisine, resmi davetli olarak katıldı.

09 Mart 2016

 EBCA Başkanı Zbigniew Roch (sağda), Almanya Başbakanı Şansölye Merkel'in Siyasi İşler Danışmanı Sayın Tomas Strobl'u ziyaret ederek, Kıbrıs'ta başarıyla gerçekleştirdiğimiz, Barışa Giden Yolda Uluslararası Kıbrıs İşbirliği ve Yatırım Zirvesi hakkında bilgi verdi. Sayın Tomas Strobl; "Kıbrıs bizim için önemli. Barış sürecini destekliyoruz. Zirve'nin başarısından dolayı mutluyum. Emeği geçen herkesi kutlyorum" dedi. 

18 Ocak 2016

 Paris İklim Zirvesi 12 Aralık 2015'de; Obama'dan Erdoğan'a, Bankimun'dan Cinping'e, Merkel'den Hollande'ye, Cameron'dan Abe'ye Kadar 196 Ülkenin Devlet veya Hükümet Başkanlarının Katıldığı Dev Paris İklim Zirvesi'nin Ardından, Dünya Çapındaki Değerlendirme Toplantısının İstanbul'da Yapılması Birleşmiş Milletler Tarafından Onaylandı. Birleşmiş Milletler Şemsiyesi Altında Yapılacak Olan Bu Zirve’nin İstanbul Ayağı DMW Türkiye tarafından organize edilecektir. Birleşmiş Milletler tarafından Yetkilendirilmiş olan AUTOPIA tarafından dünya genelinde organize edilen ve COP 21 olarak anılan bu Zirve, çevre, iklim ve enerji üzerine kurulmuş ve bu ana eksenler üzerinde ivme kazanmış harika bir girişimdir. COP 21’in amacı; yerel ile global girimleri bir araya getirmektir. Çevre, iklim ve enerjide yenilikçi ürün ve hizmetleri sunmak ve sürdürülebilir projeleri tartışmaktır. 

2 Temmuz 2015

 Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ve eşi Zühre Bozçelik, Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Uğur Özgöker, AB Danışmanı Musa Karademir ve Denetim Kurulu Üyesi Jülide Çilingir; Ekovitrin Dergisi'nin düzenlediği geleneksel "14. Yılın Starları Ödül Gecesi"ne katılmıştır. 

10 Haziran 2015

 Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ve AB Danışmanı Musa Karademir EGD Ekonomi Ödülleri törenine katılmıştır.

 13 Haziran 2014

 Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Sevda Kutlu, DMW Türkiye Yönetim Kurulu Üyeleri ile Yabancı Misafirlere "Akşam Yemeği" vermiştir.

 14 Mayıs 2014

 DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ve AB Danışmanı Musa Karademir; Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın "Ev Sahipliği" yaptığı, Dünya Yatırım ve Destek Ajansları Birliği WAIPA'nın İstanbul Zirvesi'ne katıldı. Bu Zirve'de İki Önemli Gelişme yaşandı. -WAIPA Genel Merkezi'nin İsviçre'den İstanbul'a taşınması ve - WAIPA Yönetim Kurulu Başkanlığına, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı'nın seçilmesi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve WAIPA Başkanı İlker Aycı, Ferhat Bozçelik'e verdikleri destekten dolayı teşekür etti.   

 09 Mayıs 2014

 DMW Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik, AB Danışmanı Musa Karademir ve Denetim Kurulu Üyesi Jülide Çilingir; Arel Üniversitesi tarafından düzenlenen "9 Mayıs Avrupa Günü Paneli"ne katıldı.

10 Ocak 2014

 Arab-Türk İş Konseyi Başkan Yrd. Hasan Akyüz ve Libyalı İşadamı Dr. Akram El Masry, DMW Merkezini ziyaret etti. Ziyarette, Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Bozçelik ve AB Danışmanı Musa Karademir hazır bulundu. Yapılan Görüşmede; Afrika ve Ortadoğu ülkeleriyle işbirliği ve ticaret hacminin artırılması ele alındı.