DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

VİZYON

Barışcıl ve Birleşmiş Avrupa’nın Bir Parçası Olmak

  

MİSYON

Türkiye’nin Avrupa Birliği Ailesinin Tam Üyesi Olması İçin, Her Türlü Girişimlerde Bulunmak

 

DMW TÜRKİYE

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği 2000 yılında Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Komisyon Üyesi ve AB Komisyon Başkan Yardımcısı Günter Verheugen'in desteği ile Avrupalı diplomatlar tarafından tarafından kuruldu. Temel amacı, aday ülkeleri AB’nin yeni genişleme sürecinde AB’ye hazırlamaktır.

DMW Türkiye’nin saygın üyeleri; insanlığın güvenliği ve barışı için çaba harcar. Uluslararası toplumsal projelere aracılık eder. Toplumların birbirleriyle kaynaşması, kültürel, sosyal diyalog, ortak yatırımlar ve işbirlikleri için çalışır. Kamuoyu oluşturmaya çabalar.

DMW Türkiye, ticari yatırım ve işbirliği, sosyal projeler geliştirme, konferans, panel, seminer gibi toplantılar düzenleme gibi faaliyetlerde bulunmaktadır. İnsani gelişim, mesleki eğitim, araştırma-geliştirme konularında da çaba harcamakta ve uluslararası pek çok NCO’larla, devlet kurumlarıyla, üniversitelerle ve iş dünyası ile iletişim ve işbirliği halindedir.

DMW Türkiye, kurulduğu günden bu yana siyasi, sosyal, ekonomik ve diplomasi alanında yaptığı çalışmalarla kamuoyunun oldukça dikkatini çekmiştir. Öncelikle Avrupa Birliği Bakanlığı başta olmak üzere, pek çok Bakanımızla görüşmeler yapılmış, daha sonra Siyasi Parti Başkanları, Milletvekilleri, Bürokratlar, Valiler, Belediyeler, Üniversiteler, STK’lar ziyaret edilmiştir. Avrupa Birliği üyesi ülkelerle de (Almanya-Polonya-Macarsitan, Fransa, Belçika, Hollanda, İtalya gibi) yakın işbirliği halindedir.

Nisan 2015’de Ankara Temsilciliği açılmış, Resmi Açılışı TBMM Başkanı Sayın Cemil Çiçek yapmıştır.  DMW’nin AB ve BM akreditasyonu vardır. Mevlana Barış Ödülü ve Ekovitrin Dergisi Onur Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca 2015’den itibaren düzenlenen Uluslararası İşbirliği ve Yatırım Zirveleri de geleneksel hale gelmiş ve yüzlerce yabancı ve yerli yatırımcının bir araya gelmesine ve yeni yatırım fırsatlarına olanak sağlamıştır.

Avrupa Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler ECOSOC’a akredite olan ve bu özellikleriyle Türkiye’de bir ilk olma ayrıcalığını taşıyan DMW, uluslararası saygınlığını daha da güçlendirecek, etkin bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.