DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ (BEÜ) TATVAN MESLEK YÜKSEK OKULU'NDA

"PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ EĞİTİMİ"

 

Avrupa Birliği ve Proje Yönetimi Uzmanı, DMW Başkan Yardımcımız Musa Karademir,

16-20 Eylül 2019 tarihleri arasında Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan MYO bünyesinde yer alan öğretim üyelerine,

35 Saatlik "Uygulamalı Avrupa Birliği Hibeleri ve Proje Döngüsü Yönetimi" Eğitimi verdi.

 

     

 

Avrupa Birliği-Türkiye arasında imzalanan, "II. Mali İşbirliği Çerçeve Sözleşmesi" kapsamında, 2014-2020 Dönemini içine alan hibeler ile Türkiye'nin Üyesi olduğu AB Programları Hakkında bilgilerin verildiği Seminerde;

Proje Yazma Teknikleri, Sorun Analiz, Hedef Analizi, Strateji Analizi, Paydaşlık, Amaçlar, Faliyetler, Mantıksal Çerçeve Matrisi, Proje Çıktıları, Risk Analizleri, Nesnel Başarı Göstergeleri, Doğrulama Kaynakları, İzleme ve Değerlendirme, Sürdürülebilirlik, Faaliyetler-Zaman Planlaması ve Bütçe konuları anlatıldı. Hibe almayı hak etmiş, AB Projelerinin incelendiği Seminer, Örnek Proje Yazma Atölye Çalışması ile sona ermiştir.

 

           

 

Eğitim Semineri Sonrasında, "Sertifika Dağıtım Töreni" düzenlenmiştir. Törende konuşan Tatvan MYO Müdürü Dr. Yusuf Çınar; "Üniversitemiz Bitlis için çok önemlidir. Proje Eğitimi sayesinde, Bitlis'in sosyal sorunlarının çözümünde, Ar-Ge ve bilimsel çalışmalarda mesafe katedeceğimizi düşünüyorum. Bu konuda değerli katkılarını esirgemeyen DMW'ye ve Sayın Musa Karademir Hocamıza çok teşekkür ederim." dedi. Sertifika töreni sonrasında, katkılarından dolayı, Dr. Yusuf Çınar, Musa Karademir'e "Teşekkür Plaketi" sundu.