DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

DMW GENEL BAŞKANI GUNTHER MEINEL, 18-21 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA TÜRKİYE'YE RESMİ BİR ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ. İŞ, SİYASET VE MEDYA DÜNYASI İLE BİR ARAYA GELEN MEINEL; BASINA VERDİĞİ DEMEÇLERLE VE TELEVİZYON PROGRAMLARIYLA DİKKAT ÇEKTİ.

ZİYARET BOYUNCA GUNHTER MEINEL'E DMW TÜRKİYE BAŞKANI FERHAT BOZÇELİK, YÖNETİM KURULU ÜYELERİ DOÇ. DR. UĞUR ÖZGÖKER VE MUSA KARADEMİR EŞLİK ETTİ.

               

İlk resmi ziyaret, (Sol Resim) Almanya'nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg W. Birgelen’e yapıldı. Daha sonra, iş dünyasının önemli ismi ve Almanya’daki başarılı yatırımlarıyla tanınan, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ile görüşüldü. Bu görüşmeye Günther Meinel, Ferhat Bozçelik’in yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Uğur Özgöker ve Musa Karademir’de hazır bulundu.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Sayın Birgelen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Almanya ilişkilerinin derinliğine dikkat çekti. Genel Başkan Meinel’de  “ilişkilerin  normale dönmesi için çaba harcayacağını” söyledi. DMW Türkiye Başkanı Bozçelik; “hassas bir dönemden geçiyoruz. Ancak  zaman ve diplomasi çözüm için en iyi çaredir.”  dedi.

Kemal Şahin ile yapılan resmi görüşme (Sağ Resim)  ise son derece sıcak bir atmosferde geçti. Meinel yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin yeri AB’dir. Ancak yaşanan sıkıntıların çözümü için, Almanya ile Türkiye arasında iş dünyasına ve diplomatlara çok iş düşüyor.” Dedi. Şahin’de; “Almanya’nın biraz daha sakinleşmesi lazım. Almanya’da Eylül ayında yapılacak olan genel seçimlerden sonra, yeni bir süreç başlayabilir. Almanya’ya sık sık gidiyorum ve orda bazı temaslarım oluyor. Türkiye’yi anlatıyorum. Dedi. 

-*-

         

Aylık Ekonomi Dergisi Ekovitrin'e Özel Röportaj Verdi.

Genel Başkan Günther Meinel, Ekovitrin Dergisi için Musa Karademir’e verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan bazı başlıklar şöyle; “Avrupalı Siyasetçiler Erdoğan’ın Liderliği’ni Anlamıyor," "Erdoğan Halkını Tanıyor ve Anlıyor,” “Türkiye Eskisinden Daha Güçlü,” “Alman Medyasında Güç Gösterisi Var,” “Türkiye İle Almanya Arasını Bozmak İsteyen Ülker Var” “Alman Politikacılar Medyanın Kışkırtmasına Kanıyor,” “Alman Siyasetçiler Türkiye Konusunda İyi İle Kötünün Arasında Kaldı

-*-

     

 Ziyaretinin son gününde Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu ve Haber Müdürü Özkan Tamirak'ı ziyaret eden Meinel, daha sonra DMW Ailesine katılan yeni üyelerimizi (Dr. Osman Çetin, Rus Devlet Sanatçısı Akhmed Akhmedov, Mimar Murat Işık) kaldığı otelde kabul etti.