DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

17.04.2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

TÜRKİYE HALKI BATI’YA MEYDAN OKUDU 

 

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik 16 Nisan Referandum sonuçlarını değerlendirdi.

 

Bozçelik şunları söyledi; “öncelikle referandumun devletimize ve milletimize müspet sonuçlar getirmesini diliyorum. Halkımız tercihini yapmış ve % 51,4 ile Anayasa değişikliğine “evet” demiştir.

Bu sonuç, ülkemiz adına bir zaferdir ve hiç kimse bu başarıya gölge düşürmeye kalkmamalıdır. Ülkemiz 15 Temmuz FETÖCÜ hain darbe girişimi ile çok büyük bir badire atlatmıştır. Milli irade sayesinde, Türkiye ayakta kalmıştır.

Ancak bu darbe girişiminin, arka planında yatan üst akıl, Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için, devlet düşmanı olan herkesle adeta işbirliği yapmıştır. “Düşmanımın düşmanı, benim dostumdur” diyerek, PKK, FETÖ ve diğer terör örgütleriyle tam bir işbirliği halinde, şer ittifakı kurmuştur.

Ülkemizin gelişmesi ve dünyada hak ettiği saygın yeri alması için gerekli olan bu Anayasa değişikliğini, Türkiye’nin her alanda güçlenmesi olarak gören Batı, Türkiye’nin büyümesine ve dünyada söz sahibi olmasına katlanamayarak, adeta hayır kampanyasının baş aktörü olmuştur.

Oysa biz demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletiyiz. Rejimin değişmesine değil, her alanda gelişmeye “evet” dedik. Sandığa gidip oy veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki hangi oyu kullanırsak kullanalım, hepimiz bu ülkenin insanlarıyız.

Batılı medya organları referandum sonuçlarını şimdiden sabote etmeye ve olumsuz yorumlar yapmaya başladı. Bu konuda bilgi kirliliği yaymaya ve çıkan sonucu gölgelemeye devam edeceklerdir. Biz dik durduğumuz sürece, bu haberler, çöp kutusu olacaktır.

Bugün yeni bir güne uyandık. Sıra şimdi süratle ekonominin çarklarını hızlandırmakta. Referandum sonuçlarını görmeye odaklanan ekonomiyi canlandırmak için, fırsat önümüzdedir. Kısır tartışmalardan uzak durmalı ve kenetlenerek yolumuza devam etmeliyiz. Dev projeler bitmeyi beklerken, başka dev projelerde yatırım bekliyor.

Halkımız her şeyi görüyor ve takdir ediyor. Sağduyusuyla bize yol gösteriyor. Referandum bir son değil, yeni bir başlangıçtır. Bu referandumdan sonra süratle devletin kılcal damarlarının tıkanıklığının giderilesi ve yeniden inşası gerekir.

Birlik, beraberlik ve tek Vatan, tek Millet, tek Bayrak şuuru ile yolumuza devam etmeliyiz.