DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

17.01.2017

 

BASIN BÜLTENİ

 

DÜNYA BASINI REINA KATİLİNİN CANLI YAKALANMASINI KONUŞUYOR. 

 

DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik Reina katilinin yakalanmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

 

Bozçelik şunları söyledi; “öncelikle yeni yılın ilk saatlerinde 39 vatandaşımızın hayatına kasteden teröristi yakalayan, emniyet ve istihbarat teşkilatımıza, polisimize şükranlarımı sunuyorum ve onları kutluyorum.

Dünya basınını teröristin yakalanmasını ilk haber olarak verdi. Dış basını izliyorum ve görüyorum ki teröristin canlı yakalanması, dünyayı hayrete düşürdü. Bu olay emniyet ve istihbarat teşkilatımızın başarısıdır.

Teröristin yakalanma süreci teröristlere gözdağı niteliğindedir. Bundan sonra terör eylemi yapanların yanına kar kalmayacak ve er geç yaptıklarının cezasını birer birer yakalanarak çekeceklerdir.

Teröristin DAEŞ üyesi olması bize göstermektedir ki ülkemizde 15 Temmuz’dan bu yana yaşanan terör olayları ve ekonomik alanda oynanan spekülatif dalgalanmalar, sıradan olaylar değildir.  Türkiye üzerine oynanan büyük oyunların bir sonucudur.

Millet olarak hepimiz kenetlendik ve bu sıkıntıları birlikte atlatacağız. Gazi Meclisimiz de görüşülen anayasa değişikliği ve yeni Cumhurbaşkanlığı sistemi, ülkemizin 2023 hedeflerine çok daha hızlı yaklaştıracaktır.”