DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

10.10.2016

 

BASIN BÜLTENİ

 

TERÖRLE TÜRKİYE’Yİ DİZE GETİREMEYECEKSİNİZ

 

Türkiye Dimdik Ayaktadır.

 

Uluslararası Diplomatlar Birliği DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde meydana gelen terör olayına ilişkin bir açıklama yaptı.

DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik; “Darbe kalkışması sonrasında artan terör, insanlık dışı yüzünü bu kez de Şemdinli’de gösterdi. Dedi. Sözlerini şöyle sürdürdü. Üst üste yakalanan bombalı araçlar, ardından İstanbul Yenibosna’da gerçekleşen ve vatandaşlarımızın yaralanmasına sebep olan eylem ve ardından 10 askerimizin ve 8 vatandaşımızın şehit edilmesi, tam anlamıyla Türkiye’yi dize getirme çabalarının bir ürünüdür. 

Fetöcü darbe kalkışması sonrasında, Batı’da Türkiye karşıtı söylemler ve karalama kampanyaları artmıştır. Şemdinli’deki terör olayının, 9 Ekim sabah saatlerinde gerçekleşmesi çok manidardır. Zira onlarca ülkenin katıldığı ve Sayın Putin’in de bir konuşma yapacağı Dünya Enerji Kongresi aynı gün başlamaktadır.

Biliyoruz ki terör sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sorunlarından biridir. Terörün tek amacı vardır, korku ve panik. Ancak ülkemiz terör belasının ne olduğunu bilmekte ve dimdik ayaktadır. Türkiye’yi kimse dize getiremeyecektir.

Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı asker ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Türkiye güçlüdür ve bunların da üstesinden gelecektir.