DMW Merkezimiz; Almanya / Köln'dedir.

26.08.2016

 

BASIN BÜLTENİ

 

15 Temmuz Darbe Kalkışması Sonrası Ülkemizde Meydana Gelen Terör

Olayları Çok Manidardır.

 

Uluslararası Diplomatlar Birliği DMW Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik, Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan terör saldırısı ile bugün sabah saatlerinde Cizre’de meydana gelen terör saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı.

Bozçelik; “Dün CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik terör eylemi, siyaset kurumuna yapılan bir saldırıdır. Tüm siyasi partilerimizin birlik ve dayanışma içinde olmasını hazmedemeyen karanlık güçler, her türlü kirli oyunu denemektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bugün de Cizre’de meydana gelen terör eylemi, ülkemizi yönelik hain saldırıların bir parsçıdır. Şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” Dedi.

Bozçelik; Feytullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz’da yapmaya çalıştığı başarısız darbe kalkışması sonrasında; halkımız, hükümetimiz, siyaset kurumumuz, güvenlik güçlerimiz, askerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, üniversitelerimiz tek vücut olmuştur. Darbenin başarısızlığı karşısında çılgına dönen, içte ve dıştaki gözü dönmüş hainler, topyekün ülkemize saldırmaktadırlar. Biliyoruz ki hainler durmayacaktır. Ülkemizi karanlığa ve kaosa sürüklemek için her türlü denemeyi yapacaklardır. Ancak başaramayacaklardır. Birlik ve beraberliğimizi bozamayacaklardır. Onlar yaptıkları hainliklerle lanetleneceklerdir.

Darbe sonrasında devlet kadrolarını FETÖCÜlerden temizlemeye başlayan hükümetimiz, bir yandan da DAİŞ, PKK/PYD-YPG gibi terör örgütleriyle mücadele etmektedir. Ayrıca Cerablus’ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı ile sınırlarını güvence altına alan ve güçlü bir devlet olduğunu göstermiştir.

Bugün ülkemizin yüz akı ve dev projelerinden biri olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışının sevincini yaşarken, üst üste meydana elen terör olayları, Türkiye’nin nasıl bir ateş çemberi içine alınmak istendiğinin de açık göstergesidir.

Elbette işbirliği halinde ülkemize saldıran hiçbir terör örgütü başarıya ulaşamayacaktır. Herkes şunu bilmelidir ki Türkiye kadim gelenekleri olan, güçlü bir devlettir. Biz Cumhurbaşkanımız önderliğinde hükümetimize güveniyoruz. Yapacak daha çok imiz var.” Diye ekledi.

DMW Başkanı Günther Meinel’de yaptığı değerlendirmede; “Türkiye güçlü ve saygın bir devlettir. Demokrasi kanalları açıktır. Hükümet iş başındadır ve tüm kurumlar çalışmaktadır. Türkiye’yi elbette anlamak gerekir. Terör kurbanları için başsağlığı diliyorum” dedi.